EN

Neigalusis2

contact

sitemap

home

 • Mokykla pažymi 45–ajį jubiliejų
  Mokykla pažymi 45–ajį jubiliejų
 • Gamtos klasė
  Gamtos klasė

 • Gamtamokslinis ugdymas
  Gamtamokslinis ugdymas

  Viskas turėtų būti taip paprasta, kaip ir yra, bet ne paprasčiau. (Fizikas Albertas Einšteinas)

 • Etnokultūrinis ugdymas
  Etnokultūrinis ugdymas

  Asmenybė negali būti visapusiška be ryšio su tauta. Tik per tautos dvasią žmogaus sąmonė atsiskleidžianti moksle, mene, moralėje. (Vydūnas)

 • Mokiniai
 • Pradžia
 • Gimnazijos orientacinio sporto būrelio išvyka į Ukrainą

Gimnazijos orientacinio sporto būrelio išvyka į Ukrainą

Nuo rugsėjo 24 d. iki spalio 1 d. gimnazijos orientavimosi sporto būrelio nariai skatinant mokinių tarptautinį bendradarbiavimą buvo išvykę į Lvovą, Ukrainą. Lankėmės Bryukhovychi mokykloje Nr. 41. Lvovo apskrityje turėjome keletą dienų treniruočių kartu su Ukrainos jaunaisiais sportininkais, dalyvavome Kamianets City Race orientavimosi sporto varžybose.

Lvove Lvove2 Lovas4  Lvovas5

Tai puiki sportinė patirtis: naujos vietovės, kitoks žemėlapių sudarymo braižas, varžybinis jaudulys ir puiki varžybinė patirtis. Parodėme savo sugebėjimus ir meistriškumą orientuojantis miškuose, bėgant trasas miestuose bei naktį nuostabioje Padolės Kamianeco pilyje. Kitaip dar vadinama „Podolės perlas“. Ukrainos draugų pagalba mūsų komanda supažindino su Lvovo miesto įspūdingu senamiesčiu: Bernardinų, Armėnų, Dominikonų bažnyčiomis, tarsi meno kūriniu - senamiesčiu. Aplankėme turgaus aikštę, siaurais mediniais laiptukais kilome į Rotušės bokštą, nuo kurio visas miestas kaip ant delno. Aplankėme Lvovo Operos ir baleto teatrą, vaikščiojome jo viduje, matėme kaip ruošiamos scenos dekoracijos vakaro pasirodymui. Lankėmės istorijos muziejuje. Svečiavomės pačioje Bryukhovychi mokykloje pamokų metu. Susipažinome su mokiniais. Direktorius ir mokytojos maloniai mus priėmė ir papasakojo apie Ukrainos švietimo sistemą. Aprodė mokyklos pastatus, klases.

Mokiniai pažino kitos šalies kultūrą, jos kalbą, patobulino rusų kalbos žinias. Bendrauti anglų kalba sukiai sekėsi ukrainos moksleiviams.

Keletas dienų Lvovo apskrityje padėjo iš arčiau susipažinti su ukrainiečių gyvenimu, mokinių pomėgiais, kokiomis mintimis ir idėjomis gyvena šios šalies jaunimas, kaip sekasi mokytis ir tobulėti. Laisvu po treniruočių metu, bendravome su mokyklos mokiniais, supažindinome juos su Lietuvos moksleivių aktualijomis, mokinokme Lietuvių liaudies žaidimų, dainų, šokių...

 Savaitgalį mūsų laukė varžybos Kamianeco Podolės apylinkėse. Iškovojome tris pirmas vietas: Kamilė 10 metų, Tadas – 16 m. ir aš – 45 m. grupėse. Pati įspūdingiausia trasa buvo naktį su lempomis bėgti sprintą pačioje pilyje. Tadas buvo 1, Aistė 2.

 Į priekį vykome per naktį autobusu Kaunas – Lvovas, atgal gavome pasiūlymą skristi lėktuvu iš Kijevo. Mielai sutikome nesikankinti autobuse. Kadangi Kijeve yra Lietuvos respublikos ambasada, iš anksto susitarę, aplankėme ir ją. Ambasadoriaus pavaduotojas Tadas Valionis supažindino su ambasados veikla, atsakė į vaikų klausimus.

Tarp Lietuvos ir Ukrainos šalių yra išskirtinė draugystė ir parama. Bryukhovychi Secondary School 41 – tai naujas Kauno Palemono gimnazijos tarptautinio bendradarbiavimo partneris. Džiaugiamės kad dabar apie Kauno miestą, Palemono gimnaziją žinos ir Ukrainos Lvovo rajono Bryukhovychi miestelio mokiniai. Taip prisidėjome prie miestų partnerystės skatinimo.

Spausdinti El. paštas

KONTAKTAI


kaunas logo

Kauno Palemono gimnazija

 Adresas: Marių g. 37,

LT-52248 Kaunas,

tel.:(8~37)373625, 

El. paštas:

palemonovm@palemonas.kaunas.lm.lt

Įm. kodas 190137989

PARTNERIAI


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „kauno technologijos universitetas“ VDUKtk logo  KMAIK Logo 1tkc Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lietuvos moksleivių sąjunga“ 5714e020fbe891be774f8b54 16444f 60ce57e10fe446cebe5ddc280b1929c91 19visi partneriai>>