Respublikinė mokytojų, bibliotekininkų ir mokinių konferencija

IMG 0742 1 600x800Lapkričio 28 d. mūsų gimnazijoje vyko respublikinė mokytojų, bibliotekininkų ir mokinių konferencija „Aš visomis pajėgomis protestuoju prieš nebūtį. Aš – būsiu…“, skirta Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms metinėms.

Konferencijos akimirkos>>

Į konferenciją susirinko gausus būrys Vaižganto gerbėjų, mokytojai ir bibliotekininkai skaitė pranešimus. Vaižganto muziejaus vedėjas Remigijus Jakulevičius labai įtaigiai pasakojo apie tai, ką mums kalba Vaižgantas po 150 metų. Maironio lietuvių literatūros muziejaus muziejininkė Asta Zenkevičienė pasidalino įžvalgomis apie Salomėjos Nėries ir Vaižganto sankirtas. Buvusi mūsų mokyklos lietuvių kalbos mokytoja, filologė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Danutė Marcinkevičienė pasidalino prisiminimais apie rašytoją, kunigą, visuomenės veikėją J.Tumą-Vaižgantą.

II-IV klasių gimnazistai dalyvavo literatūriniame protų mūšyje, kurį parengė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja, literatūrologė dr. Aistė Kučinskienė. Renginio dalyvius puošė kontrolinės renginių juostelės https://juostelestau.lt/ Dviem protų mūšio nugalėtojų komandoms buvo įteiktos atminimo dovanėlės ir knygos. Kitų komandų nariams atiteko saldieji paguodos prizai.

Tikimės, kad Vaižgantas visada išliks tuo pragiedruliu, šviesuliu, į kurį lygiuosi ir ateities kartos...