Edukacijos

Spalio 23 d.  IIa ir IIIa klasės mokiniai dalyvavo 20191023 095500Kūrybinio rašymo dirbtuvėse" ir įsitikino, kad kūrybiškai rašyti gali kiekvienas, nes kiekvieno iš mūsų galvoje verda tūkstančiai istorijų: tų, kurios nutiko mums, tų, kurios ištiko mūsų draugus ir pažįstamus. Išbandė įvairias rašymo technikas ir išdrįso jas paskaityti visiems. Ir niekas nežino, galbūt kažkas po 10 metų taps garsiausias Lietuvos rašytojas?

20191023 113918

Ia ir Ib klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje, kurią vedė žurnalistė, lektorė, kelionių knygų autorė Rita Šemelytė. Mokiniai žiūrėjo autorinį filmą, kurio metu autorė pasakojo remiantis literatūra ir asmeniniais įspūdžiais iš kelionių  apie unikalias, analogų pasaulyje neturinčias skulptūras Velykų saloje, šios kultūros istoriją, vietinių gyventojų etninę kultūrą – šokius, dainas, kūno puošybą, drabužius iš plunksnų, tradicijų tęstinumą ugdant jaunąją kartą;

Pietų Amerikos inkų architektūrinį palikimą ir senuosius druskos gavybos būdus; budistų ir hinduistų šventyklas Indonezijoje, religinių švenčių tradicijas ir apeigas; ryžių auginimą – nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo be jokios technikos; pažintį su brangiausia pasaulyje, palminio mustango virškinamajame trakte gaminama kava „Luwak“, Indonezijos batiką.