• Orientavimosi sporto būrelio išvyka į Latviją

Orientavimosi sporto būrelio išvyka į Latviją

projektas5KAUNO MIESTO MOKSLEIVIŲ TARPTAUTINIŲ MAINŲ SKATINIMO PROJEKTAS „JAUNIEJI KAUNO AMBASADORIAI“.

Rugpjūčio 3-5 d. gimnazijos orientavimosi sporto būrelio 8 auklėtiniai vyko į Rygą, Latviją susipažinti su jaunųjų Latvijos orientacininkų treniruočių kultūra, šios sporto šakos plėtra. Henris Freimanis ir Elizabete Bliumentale, kurie rūpinosi mūsų viešnage,  supažindino su orientavimosi sportu Rygos apylinkėse, papasakojo kokios pas juos vyksta varžybos, kaip yra pritraukiami vaikai į šią įdomią sporto šaką. Pailsėję po kelionės išvykome į Rygos senamiestį.

Pirmą kartą vaikai į centrą važiavo pačia seniausia transporto priemone Rygoje tramvajumi. Pėsčiomis išvaikščiojome visą senąją Rygą. Aplankėme prabangiausius puotų namus Melngalvių rūmus, turtingiausio pirklio Mencerdorfo namus, aukščiausią Rygos Šv. Petro bažnyčią, Rygos katedrą, Dauguvos krante Rygos pilį, Laisvės paminklą. Aikštėprie katedros buvo pilna įvairiaspalvių meškiukų. Tai tautų draugystės projektas, siekiantis kad visos tautos pasaulyje gali gyventi taikiai. Radome ir savąjį lietuvišką meškiuką. Vėlai vakare pavargę ir pilni įspūdžių tramvajumi parvažiavome į nakvynės vietą. Šeštadienis buvo skirtas Pasaulio orientavimosi sporto čempionatui stebėti. Ryte Kronvaldo parke vyko sprinto kvalifikacijos varžybos, o po pietų 15 val. finalas Rygos senamiesčio aikštėje. Tarp 50 valstybių varžėsi ir Lietuvos sportininkai, mes buvome puikūs sirgaliai su savo gamybos palaikymo plakatais ir mums dovanota Kauno vėliava. Turėjome galimybę pasivaržyti ir mes žiūrovų varžybose. Puikiai sekėsi įveikti sprinto trasą Benediktai Deveikytei ir Tadui Dementavičiui, kurie savo amžiaus grupėjė užėmė pirmas vietas, Ugnė Skučaitė liko antra, o Ugnė Liegutė Iškovojo trečią vietą. Vaikai rinko parašus iš stipriausių planetos sportininkų, fotografavosi. Grįžę vakare vaikai dar ilgai bendravo su savo bendraamžiais „braliukais“. Sekmadienio ryte vykome į Carnikavą prie jūros. Ten bėgome trasą miške. Ugnė Skučaitė buvo pirma, Benedikta Deveikytė 3, Luka Dovidavičiūtė 7, Aistė Dementavičiūtė 9, Tadas Dementavičius 4, Vytautas Zemeckas 17, Ugnė Liegutė 7. Pačios įdomiausios ir dinamiškiausios žiūrovams yra mišrios sprinto estafetės, kurios vyko sekmadienį 17 val. Agenskalnio parke. Mūsų palaikymo pastangos nebuvo bevaisės, Lietuvos komanda iškovojo 11 vietą, taip pagerindama praeitų metų Estijoje pasiektą 18 vietos rezultatą.

Atsisveikinę su savo naujais draugais pilni įspūdžių išskubėjome namo į Lietuvą. Su naujais draugystės partneriais susitarėme keistis patirtimi ir ateityje atvykstant į jų šalį, bei pas mus į Lietuvą. Auklėtiniams tai puiki sportinė patirtis: naujos vietovės, kitoks žemėlapių braižas, o svarbiausiai pamatė kiek reik daug treniruotis ir dirbti kad užaugtų tokiais aukšto lygio sportininkais.

Būrelio vadovė Aušra Bartkevičienė