Pagalba neįgaliesiems

Žmonės, turintys regėjimo sutrikimų, norėdami padidinti arba sumažinti teksto šriftą, gali naudoti dviejų klavišų kombinacijas Control ir +/– arba Control ir pelės ratukas į viršų arba apačią.

Dauguma šio tinklapio punktų pasiekiame naudojantis dviejų klavišų kombinacija:

Alt ir atitinkama raidė ar skaičius Windows platformoje,
CTRL (Control) ir atitinkama raidė ar skaičius Macintosh platformoje.
Kai kuriose naršyklėse (pvz., Internet Explorer) priedo reikia nuspausti Enter.
Naudojant (Mozilla firefox) naršyklėje SHIFT+ALT ir atitinkama raidė.

Žemiau pateikiamas visas specialiųjų klavišų sąrašas

Penkis kartus paspauskite klavišą SHIFT: įjungia ir išjungia klavišų fiksavimą
Laikykite nuspaudę klavišą SHIFT aštuonias sekundes: įjungia ir išjungia klavišų filtravimą
Laikykite nuspaudę klavišą NUM LOCK penkias sekundes: įjungia ir išjungia perjungimo įgarsinimą
Kairysis ALT+kairysis SHIFT+NUM LOCK: įjungia ir išjungia pelės imitavimą klaviatūra
Kairysis ALT+kairysis SHIFT+PRINT SCREEN: įjungia ir išjungia kontrastingą vaizdą

Kitos klavišų kombinacijos:

F1 – iškviečiamas žinynas
F2 – pervadinti pasirinkto katalogo ar failo pavadinimą
F3 – darbalaukyje atveriamas bylų paieškos langas
F5 – atnaujinamas vaizdas („refresh“)
F10 – atidaromas programos meniu
Ctrl + A – pažymimi visi darbalaukio objektai
Alt + Enter – atverčiamas objekto savybių skydelis
Alt – pabraukta raidė iš meniu – pasirenkamas meniu skyrius
Ctrl + F4 – Uždaromas langas
Ctrl + C – pažymėti objektai kopijuojami į kompiuterio atmintį
Ctrl + V – į pasirinktąją vietą iš kompiuterio atminties nukopijuoti objektai įklijuojami
Delete – ištrinamas pasirinktas objektas
Ctrl + D – ištrinamas pasirinktas objektas
Alt + Tarpas – atveriamas lango meniu
Shift + F10 – atveriamas pažymėto objekto meniu
Ctrl + Esc – iškviečiamas „Start“ meniu
Alt + Tab – pasirinkti kitą langą
Ctrl + Z – atšaukiamas paskutinis veiksmas

Informacija apie laisvas vietas klasėse

2021- 2022 m. komplektuojamos priešmokyklinė grupė, 1-8, I-IV klasės

Klasės  PUG 1 2 3 4 5 6 7 8 I II III IV
Klasių sk.  1 2 2 2 2 2 2 2 1 1 2 2 1
Mokinių sk. 20 48 36 39 42 38 38 32 16 25 35 35 18
Laisvų vietų 5 2 Yra Yra Yra Yra Yra Yra Yra Yra Yra Yra Yra

Projektas ,,Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Gamtos ir technologiju projektas2018 m. gegužės 14 d. prasidėjo 1–4 klasėms skirtų mokymo priemonių ir įrangos pristatymas į mokyklas.

2018 m. birželio mėn. į gimnaziją atleliavo mokymo priemonės  1–4 klasių mokiniams. Mokyklos edukacinė aplinka pasipildė priemonėmis, skirtomis gamtamoksliam ugdymui. Priemonių komplektas,  sudarytas iš įvairiausių priemonių: nuo įprastų laboratorinių indų, gamtos pažinimo mokymo priemonių iki šviesinio ir rankinio skaitmeninio mikroskopų bei rinkinių mechanikos bandymams atlikti.

1–4 klasių priemonėms gimnazijoje įrengtas kabinetas, kuris yra prieinamas visoms pradinių klasių mokytojoms. Šioje patalpoje mokytojos randa ne tik priemones, bet ir gali pasirengti tiriamiesiems darbams, kaupti tiriamąją medžiagą, dalytis patirtimi ir pan.

Pasak „Švietimo naujienų“: „Mokykloms tenka rūpestis „Gamtamokslinę spintą“ nuolat papildyti, atnaujinti. Tai nauji iššūkiai ir mokyklai, ir mokytojams. Tačiau tikėtina, kad mokytojams, įsitraukusiems į tiriamąją veiklą ir patyrusiems, kaip jų mokiniai išgyvena atradimo džiaugsmą, šie sunkumai nebus dideli. Šiuo projektu siekiama modernizuoti 1–8 klasių gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką. Projekto trukmė: 28 mėnesiai (2017 m. kovas – 2019 m. liepa).“

2019 m.į gimnaziją pasiekė  priemonės,  skirtos 1–8 klasėms.

Projektą įgyvendina NACIONALINĖ ŠVIETIMO AGENTŪRA

Parengti 1–4 klasių  ir 5-8 klasių  pamokų veiklų aprašai

Įgyvendinant projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, pradinių klasių mokytojams yra sukurti pasaulio pažinimo pamokų 27 veiklų aprašai, 5–8 kl. gamtamokslinio ugdymo,  technologijų ir integruotų informacinių technologijų  bei matematikos - 93 pamokų aprašai skirti padėti mokytojams pamokose naudoti projekto lėšomis nupirktas mokymo priemones. Šie aprašai ir kita informacija apie projektą yra patalpinti projekto svetainėje „Vedlys“, adresu: http://www.vedlys.smm.lt/medziaga_mokytojams.html#1–4.