Netradicinio ugdymo savaitė "Mokomės kitaip". Garso energija: kaip garsas gali judinti pasaulį?
Šiais metais netradicinio ugdymo savaitė „Mokomės kitaip“ buvo skirta garso temai – „Garso energija: kaip garsas gali judinti pasaulį“. Šios savaitės metu mokiniai turėjo galimybę gilinti savo žinias ir praktinius įgūdžius, vykdydami STEAM projektus, susijusius su garsu.
Į savaitės veiklas įsijungė įvairių amžiaus grupių mokiniai: priešmokyklinio ugdymo grupės (PUG), 1–4 klasės, 5–7 ir 8–IV klasių mišrios grupės. Kiekviena grupė kūrė unikalius projektus, tyrinėdama garso savybes, jo sklidimą ir poveikį aplinkai. Mokiniai eksperimentavo su įvairiais garsų šaltiniais ir mokėsi, kaip garsas gali būti panaudotas energijos šaltiniu, kuris gali judinti daiktus ir įtakoti mūsų kasdienį gyvenimą.
Ypatingai džiugu, kad šioje savaitėje dalyvavo tinklaveikos mokyklų: Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos ir VDU klasikinio ugdymo mokyklos mokiniai ir mokytojai, vykdantys stažuotę pagal TŪM programos Kauno m. savivaldybės pažangos planą. Mokiniai turėjo galimybę dalytis idėjomis, iššūkiais ir sėkmės istorijomis su bendraamžiais iš kitų mokyklų.
Baigiamojo renginio metu mokiniai ne tik pristatė kaip vykdė STEAM projektus, bet ir demonstravo sukurtus garso instrumentus, eksperimentų rezultatus, atradimus.
Savaitė „Mokomės kitaip“ tema „Garso energija: kaip garsas gali judinti pasaulį“ neabejotinai buvo sėkminga edukacinė patirtis, leidusi mokiniams pažvelgti į garsą kaip į galią, galinčią transformuoti pasaulį.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.