ERASMUS+ projekto dalyvių susitikimas Italijoje

Foto 2Š.m. lapkričio 21-26 d. Italijoje įvyko dar vienas projekto dalyvių susitikimas. Vizitas vyko Altamuros mieste, mokiniai gyveno italų šeimose, kuriose buvo itin šiltai priimti.

Altamura – miestas pietryčių Italijoje, Apulijoje, Bario provincijoje. Altamura nuo seno žinoma savo kokybiška duona. Apylinkėse auginami vynmedžiai, alyvmedžiai, kviečiai. Visi projekto dalyviai turėjo galimybę paragauti ne tik duonos - lankėmės duonos kepykloje (trečioje pagal dydį Italijoje). Taip pat pamatėme alyvuogių aliejaus gaminimo procesą.

Pirmąją dieną  vyko susitikimas mokykloje. Jo metu buvome supažindinti su visos savaitės veiklomis bei susitikome su mus priimančiais mokiniais. Iškart po susitikimo vykome į ekskursiją po Materos miestą.

Antrąją mūsų vizito dieną atlikome orientavimosi užduotis, kurių metu geriau susipažinome su miestu, jo gatvėmis  ir įžymybėmis. Vakare vėl susitikome mokykloje. Joje pristatinėjome idėjas bei diskutavome.

Ketvirtąją vizito dieną dalyvavome ekskursijoje, kurios metu aplankėme Alberobello. Šis miestelis žymus savo unikalia architektūra. Jame išvydome tradicinių Apulijos gyvenamųjų namų, vadinamų Trulli, kompleksą. Vėliau vykome į paplūdimį, kuriame linksmai praleidome laiką. Paskutinę vizito dieną išlydėjome Turkijos projekto dalyvius, o mes su estais ir italais linksmai praleidome laiką mieste.

Įspūdžiai:

„Mane tiek Michele, tiek visa jo šeima priėmė  labai svetingai. Jis buvo linksmas, įdomus. Mes radome bendrą kalbą įvairiomis temomis. Susitikimo pradžioje buvo sunku bendrauti dėl mus varžančio kalbos barjero, bet kuo toliau, tuo viskas sekėsi geriau... Jo draugai  su manimi elgėsi taip, lyg pažinotų šimtą metų. Taigi visada žinosiu, kad sugrįžęs į Italiją, grįšiu į savo antrus namus. „(Rokas Purlius, Ib)

„Atvykus į senas tradicijas puoselėjančią duonos kepyklą mus pasitiko ne tik besišypsantys darbuotojai bet ir skanus, apetitą žadinantis duonos kvapas. Mums buvo atskleistos duonos kepimo paslaptys keliaujančios iš kartos į kartą. Bevaikščiodami po kepyklą sutikome ir jos įkūrėją, entuziastingą italą Vito Forte. Ši diena paliko didžiulį pėdsaką atmintyje nepamirštamais kvapais bei skoniais.“ (Emilija Tautkutė, IVa)

„Jis (Matera) toks gražus! Ypač sutemus... Matera paliko man labai didelį įspūdį! “ (Auksė Černevičiūtė, 8b)

„Mes turėjome galimybę ne tik pabendrauti su kitų šalių mokiniais, bet ir pažinti įvairiausias užslėptas,  gražiausias miesto vieteles. Jų beieškant landžiojome tarp namų esančiais siaurais plyšeliais, pamatėme uždarus, jaukumu  kvepiančius kiemelius, kurie atskleidė viso miesto dvasią.“ ( Gabija Mačiulaitytė,  IVa)

„Buvo smagu, bet tuo pačiu ir labai liūdna, tai buvo paskutinis mūsų vakaras kartu...“ (Evelina Lisauskaitė, Ib)

„Alberobello paplūdimyje buvo išties nuostabu. Jūra turi savitą spalvą, o paplūdimį puošia gigantiški lyg uolos akmenys. Buvo puiku leisti laiką kartu su kitais mokiniais tokioje gražioje vietoje. Smagiausia turbūt buvo pietauti visiems kartu ir dalintis patirtais įspūdžiais! Tai viena iš gražiausių matytų vietų!“ (Liepa Aleksėjūnaitė, 8a)

„Nors kelionė ir vargino ir kartais buvo sunku ilgai šnekėti anglų kalba, vizitas buvo labai smagus ir iš tiesų turiningas. Tikuosi dar sugrįžti į Altamurą.“ ( Jonas Krunglevičius, IIIb)